top of page

Aikataulu syksy 2023

Tunneille voit osallistua koulutusohjelman jäsenenä, Anytime-jäsenenä, kausimaksullasarjakortilla tai 

kertamaksulla.

Syyskausi alkaa 14.8.2023 ja päättyy 17.12.2023.

 

Opetusta ei järjestetä syyskaudella seuraavina ajankohtina:

Syyslomalla 16.10.–22.10.2023

Pyhäinpäivänä 4.11.2023

Itsenäisyyspäivänä 6.12.2022

Opettajat

ML = Marjukka Lukkaroinen

TL = Tiia Lehtinen

IS = Iina Suomalainen

EL = Emilia Lindbohm

HL = Heli Lounila

KS = Krista Saarela

LN = Laura Nivala

TT = Tuisku Toivonen

MB = Maria Beseghi

EM = Emmi Mikkola

AW = Alicia Wegmüller

KK = Kasperi Kolehmainen

ON = Oskari Nivala

NO = Nea Oksanen

HP = Hermanni Pohjola

JP = Julianna Pakarinen (vanhempainvapaalla)

KNS = Kristina Norri Seuranen (vanhempainvapaalla)

Timetable fall 2023

Attending to the classes is possible with following options: one time -card, 5/10 times card, anytime -membership, sign up for the whole fall semester or as a member of our educational/competition programs.

Fall semester: 14.8.2023–17.12.2023.

 

There are no classes on the following dates:

Autumn leave: 16.10.–22.10.2023

All Saints' day: 4.11.2023

Independence day: 6.12.2023

Teachers:

ML = Marjukka Lukkaroinen

TL = Tiia Lehtinen

IS = Iina Suomalainen

EL = Emilia Lindbohm

HL = Heli Lounila

KS = Krista Saarela

LN = Laura Nivala

TT = Tuisku Toivonen

MB = Maria Beseghi

EM = Emmi Mikkola

AW = Alicia Wegmüller

KK = Kasperi Kolehmainen

ON = Oskari Nivala

NO = Nea Oksanen

HP = Hermanni Pohjola

JP = Julianna Pakarinen (on a parental leave)

KNS = Kristina Norri Seuranen (on a parental leave)

See the English schedule here.

Maanantai Lauttasaari

15.30-16.30 Show & Contemporary 10-13v avoin taso (IS)

16.30-17.30 Show & Contemporary 7-10v avoin taso (IS)

17.30-18.30 Mini Kids -koulutusohjelma (IS) ***

18.30-19.30 Lyrical 13+ edistyneet (IS)

19.30-20.30 Pienryhmien teostunti // juniorit ja lapset (IS, ML) ***

20.30-21.30 Soolo- ja duotyöskentelyä (eri opettajia) ***

Maanantai Otaniemi

16.15-17.30 Baletti 16+ edistyneet (TL)

17.30-18.00 Baletti Pointe 16+ edistyneet (TL)

18.00-19.00 Commercial 16+ keskitaso (AW/EM)

19.00-20.00 Contemporary 16+ edistyneet (AW/EM)

20.00-21.15 Attitude Dancers A1 -teostunti (AW/EM) ***

Tiistai Lauttasaari

16.00-17.00 Show 13+ keskitaso (HL)

17.00-17.45 Show 4-5v (HL)

17.45-18.30 Show 6+ (HL) / TÄYNNÄ, ilmoittaudu jonoon

18.30-19.15 Baletti 7-9v alkeet/keskitaso (TL)

19.15-20.15 Aikuisbaletti 25+ alkeisjatko/keskitaso (TL)

20.15-21.15 Attitude People - aikuisten kisaryhmän teostunti (TL) ***

Tiistai Otaniemi

15.00-16.00 Show 10-13v keskitaso/edistyneet (ML)

16.00-17.15 Attitude Kids -teostunti (ML) ***

18.00-19.15 Contemporary Jazz 20+ keskitaso/edistyneet (ML)

19.15-20.15 Show Jazz 16+ edistyneet (EM)

20.15-21.15 Pienryhmien teostunti // A1 ja juniorit (EM) ***

Keskiviikko Lauttasaari

16.00-17.00 Disco&Show 7-10v alkeet/keskitaso (HL)

17.00-17.45 Lastentanssi 3-5v (HL)

18.30-19.30 Baletti 9-12v keskitaso (TL)

19.30-20.45 Baletti 13+ keskitaso (TL)

Keskiviikko Otaniemi

15.00-16.15 Baletti 16+ keskitaso (EL)

16.15-17.15 Tekniikkatunti Attitude Kids (LN) ***

17.15-18.15 Lyrical 25+ keskitaso (LN)

18.15-19.30 Attitude Flames A2-muodostelma (LN/ON) *** 4.10. asti

19.30-20.30 Tekniikkatunti Attitude Junior Company (LN) *** HUOM. 11.10. alkaen tunnin alkamisaika aikaistuu 75 min

20.30-21.30 Lyrical 16+ keskitaso (LN) HUOM. 11.10. alkaen tunnin alkamisaika aikaistuu 75 min

Torstai Lauttasaari

15.00-16.00 Show 7-10v alkeet/keskitaso (TL)

16.00-17.00 Baletti 10-13v keskitaso (TL)

17.00-17.45 Esibaletti 4-6v (TL)

17.45-18.30 Esibaletti 6+ (TL) 

18.45-20.00 Show Jazz 25+ keskitaso (TL)

20.00-21.00 Attitude Ladies A2 pienryhmä (TL) ***

Torstai Otaniemi

15.30-16.30 Pienryhmien teostunti // lapset ja juniorit (TT) ***

16.30-17.30 Contemporary Jazz 13+ edistyneet (TT)

17.30-18.45 Contemporary Floorwork&Partnering 16+ edistyneet (TT)

18.45-19.45 Tekniikkatunti Attitude Junior Dancers (NO/ML) ***

19.45-21 Attitude Junior Dancers -teostunti (NO/ML) ***

Perjantai Lauttasaari

15.30-16.30 Commercial 10-13v avoin taso (AW/EM)

16.30-17.30 Commercial 13+ keskitaso (AW/EM)

17.30-18.30 Contemporary 13+ edistyneet (AW/EM)

18.30-19.30 Soolo- ja duotyöskentelyä (AW/EM) ***

Soolo- ja duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Perjantai Otaniemi

16.00-17.00 Baletin koulutusohjelmat 2&3 tekniikka (TL) ***

17.00-19.00 Baletin koulutusohjelmien (1&2&3) repertuaarit (TL) ***

19.00-20.00 Baletin koulutusohjelmien variaatioryhmä (TL) ***
 

Soolo- ja duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Lauantai Lauttasaari

12.00-13.00 Breakdance nuorten ja aikuisten alkeet (HP)

13.00-14.00 Breakdance 9-12v (HP) 

Pienryhmä- ja soolo-/duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Lauantai Otaniemi

10.00-11.00 Baletti 13+ keskitaso (MB)

11.00-11.30 Baletti Pointe 13+ alkeet/keskitaso (MB)

11.30-12.15 Kehonhuolto avoin taso (MB)

12.15–13.45 Baletti 16+ edistyneet (MB)

13.45-14.15 Baletti pointe 16+ keskitaso/edistyneet (MB)

14.30-15.45 Attitude Junior Company -teostunti (KK) ***

15.45-16.45 Pienryhmien teostunti // A1 ja juniorit (KK) ***

16.45-17.45 Pienryhmä- ja soolo/duotyöskentelyä (KK) ***

 

Soolo- ja duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Sunnuntai Lauttasaari

Pienryhmä- ja soolo-/duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Sunnuntai Otaniemi

13.00-14.00 Contemporary 25+ keskitaso (KS)

14.00-15.00 A2 Pienryhmä (KS) ***

15.00-16.00 Show Jazz 13+ keskitaso/edistyneet (ML)

16.00-17.00 Pienryhmien teostunti // juniorit (ML) ***

17.00-18.00 Pienryhmä- ja soolo-/duotyöskentelyä (ML) ***

18.00-19.00 Soolo- ja duotyöskentelyä (ML) ***

*** = suljettu koulutusohjelmatunti



Pidätämme oikeudet muutoksiin.

bottom of page