top of page

Aikataulu kevät 2024

Tunneille voit osallistua koulutusohjelman jäsenenä, Anytime-jäsenenä, kausimaksullasarjakortilla tai 

kertamaksulla.

Kevätkausi alkaa 8.1.2024 ja päättyy 26.5.2024.

 

Opetusta ei järjestetä seuraavina ajankohtina:

Talvilomalla 19.2.–25.2.2024

Pääsiäisenä 29.3.–1.4.2024

Vappuna 30.4.–1.5.2024

Helatorstaina 9.5.2024

Tanssikoulun näytöspäivänä 21.5.2024

Opettajat

TL = Tiia Lehtinen

IS = Iina Suomalainen

EL = Emilia Lindbohm

HL = Heli Lounila

LN = Laura Nivala

TT = Tuisku Toivonen

MB = Maria Beseghi

EM = Emmi Mikkola

AW = Alicia Wegmüller

KK = Kasperi Kolehmainen

RK = Roosa Karjalainen

NO = Nea Oksanen

HP = Hermanni Pohjola

JP = Julianna Pakarinen (vanhempainvapaalla)

KNS = Kristina Norri Seuranen (vanhempainvapaalla)

ML = Marjukka Lukkaroinen (vanhempainvapaalla)

Timetable spring 2024

Attending to the classes is possible with following options: one time -card, 5/10 times card, anytime -membership, sign up for the whole fall semester or as a member of our educational/competition programs.

Spring semester: 8.1.2024–26.5.2024.

No classes on the following dates:

Winter break: 16.10.–22.10.2023

Easter: 29.3.–1.4.2023

May Day: 30.4.–1.5.2024

Ascension Day: 18.5.2023 

Attitude Spring Recital: 21.5.2024

Teachers:

TL = Tiia Lehtinen

IS = Iina Suomalainen

EL = Emilia Lindbohm

HL = Heli Lounila

LN = Laura Nivala

TT = Tuisku Toivonen

MB = Maria Beseghi

EM = Emmi Mikkola

AW = Alicia Wegmüller

KK = Kasperi Kolehmainen

RK = Roosa Karjalainen

NO = Nea Oksanen

HP = Hermanni Pohjola

JP = Julianna Pakarinen (on a parental leave)

KNS = Kristina Norri Seuranen (on a parental leave)

ML = Marjukka Lukkaroinen (on a parental leave)

See the English schedule here.

Maanantai Lauttasaari

15.30-16.30 Show & Contemporary 10-13v avoin taso (IS)

16.30-17.30 Show & Contemporary 7-10v avoin taso (IS)

17.30-18.30 Mini Kids -koulutusohjelma (IS) ***

18.30-19.30 Lyrical 13+ edistyneet (IS)

19.30-20.30 Pienryhmien teostunti (IS/ML) ***

Maanantai Otaniemi

16.15-17.30 Baletti 16+ edistyneet (TL)

17.30-18.00 Baletti Pointe 16+ edistyneet (TL)

18.00-19.00 Commercial 16+ keskitaso (AW/EM)

19.00-20.00 Contemporary 16+ edistyneet (AW/EM)

20.00-21.15 Attitude Dancers A1 -teostunti (AW/EM) ***

Tiistai Lauttasaari

16.00-17.00 Show 12+ keskitaso (HL)

17.00-17.45 Show 4-5v (HL)

17.45-18.30 Show 6+ (HL)

18.30-19.15 Baletti 7-9v alkeet/keskitaso (TL)

19.15-20.15 Aikuisbaletti 25+ alkeisjatko/keskitaso (TL)

20.15-21.15 Attitude People - aikuisten kisaryhmän teostunti (TL) ***

Tiistai Otaniemi

15.15-16.15 Show 10-13v keskitaso/edistyneet (FM)

16.15-17.30 Attitude Kids -teostunti (FM/ML) ***

17.30-18.45 Contemporary Jazz 20+ keskitaso/edistyneet (EM)

18.45-19.45 Show Jazz 16+ edistyneet (EM)

19.45-20.45 Pienryhmien teostunti (EM) ***

Keskiviikko Lauttasaari

16.00-17.00 Disco&Show 7-10v alkeet/keskitaso (HL)

17.00-17.45 Lastentanssi 3-5v (HL)

17.45-18.30 Disco&Show 6+ (HL)

18.30-19.30 Baletti 9-12v keskitaso (TL) TÄYNNÄ, ilmoittaudu jonoon

19.30-20.45 Baletti 13+ keskitaso (TL)

Keskiviikko Otaniemi

15.00-16.15 Baletti 16+ keskitaso (EL)

16.15-17.15 Tekniikkatunti Attitude Kids (LN) ***

17.15-18.15 Lyrical 25+ keskitaso (LN)

18.15-19.30 Attitude Flames A2 -teostunti (LN/RK)

19.30-20.30 Tekniikkatunti Attitude Junior Company (LN) ***

20.30-21.30 Lyrical 16+ keskitaso (LN)

Torstai Lauttasaari

15.00-16.00 Show 7-10v alkeet/keskitaso (TL)

16.00-17.00 Baletti 10-13v keskitaso (TL)

17.00-17.45 Esibaletti 4-6v (TL)

17.45-18.30 Esibaletti 6+ (TL) | TÄYNNÄ, ilmoittaudu jonoon

18.45-20.00 Show Jazz 25+ keskitaso (TL)

20.00-21.00 Attitude Ladies A2 pienryhmä (TL) ***

Torstai Otaniemi

15.30-16.30 Pienryhmien teostunti (TT) ***

16.30-17.30 Contemporary Jazz 13+ edistyneet (TT)

17.30-18.45 Contemporary 20+ keskitaso/edistyneet (TT)

18.45-19.45 Tekniikkatunti Attitude Junior Dancers (TT) ***

19.45-21 Attitude Junior Dancers -teostunti (NO/ML) ***

Perjantai Lauttasaari

15.30-16.30 Commercial 10-13v avoin taso (AW/EM)

16.30-17.30 Commercial 13+ keskitaso (AW/EM)

17.30-18.30 Contemporary 13+ edistyneet (AW/EM)

18.30-19.30 Soolo- ja duotyöskentelyä (AW/EM) ***

Soolo- ja duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Perjantai Otaniemi

16.00-17.00 Baletin koulutusohjelmat 2&3 tekniikka (TL) ***

17.00-19.00 Baletin koulutusohjelmien (1&2&3) repertuaarit (TL) ***

19.00-20.00 Baletin koulutusohjelmien variaatioryhmä (TL) ***
 

Soolo- ja duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Sunnuntai Lauttasaari

Pienryhmä- ja soolo-/duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Lauantai Otaniemi

10.00-11.00 Baletti 13+ keskitaso (MB)

11.00-11.30 Baletti Pointe 13+ alkeet/keskitaso (MB)

11.30-12.15 Kehonhuolto avoin taso (MB)

12.15–13.45 Baletti 16+ edistyneet (MB)

13.45-14.15 Baletti Pointe 16+ keskitaso/edistyneet (MB)

14.30-15.45 Attitude Junior Company -teostunti (KK) ***

15.45-16.45 Pienryhmien teostunti (KK) ***

16.45-17.45 Pienryhmä- ja soolo/duotyöskentelyä (KK) ***

 

Soolo- ja duotyöskentelyä sopimuksen mukaan (eri opettajia) ***

Sunnuntai Otaniemi

14.00-15.00 Pienryhmien teostunti (FM/ML) ***

15.00-16.00 Show Jazz 13+ keskitaso/edistyneet (FM)

16.00-17.00 Pienryhmien teostunti (FM/ML) ***

17.00-19.00 Pienryhmä- ja soolo-/duotyöskentelyä (FM/ML) ***

*** = suljettu koulutusohjelmatunti


Pidätämme oikeudet muutoksiin.

bottom of page